SMOKING

Smoking to najbardziej klasyczny strój dla mężczyzny,  perfekcyjnie pasujący na stylizację ślubną, ale nie tylko.

BLACK TIE –  dwa wyrazy, które informują nas , że nadszedł czas, aby założyć smoking. Ale smoking można nosić nie tylko wówczas, gdy otrzymacie  zaproszenie  z takim dress code. Smoking jest doskonałym ubiorem na Boże Narodzenie albo bal sylwestrowy. Stylizacja i dodatki podkreślają styl i podnoszą jego rangę. Zgodnie z trendami, dodatki takie jak: biała koszula z kontrastującymi czarnymi guzikami, ekskluzywne lakierki, nowoczesne szelki z dobraną muchą w czarnym kolorze, otwierają każdemu mężczyźnie wiele możliwości stylizacji.

Czarna kamizelka do smokingu to zawsze dobry wybór, a razem z muszką jest dobrą alternatywą dla pasa smokingowego.

Przebojem sezonu stały się smokingi w różnych kolorach. Smokingi w różnych wariantach kolorystycznych są idealne na Święta Bożego Narodzenia, przyjęcia sylwestrowe, oświadczyny pod choinką, ale też na klasyczny bal!

Ciemnogranatowy smoking- klasycznie łączony z muszką i koszulą możemy założyć na uroczysty obiad. Możemy też marynarkę smokingową połączyć z jeansami i sneakersami jako nowoczesny streetwear. 

Smoking w kolorze bordowym – odświętnie z koszulą , muszką i spodniami z tej samej tkaniny. Dobra stylizacja do klubu, natomiast, to połączenie z jeansami  i czarnymi butami skórzanymi.

Smoking w kolorze zieleni – uroczyście w połączeniu  z koszulą, muchą, i spodniami z tej samej tkaniny. Stylizacja bardziej nowoczesna – do klubu, na imprezę u przyjaciół – z czarnymi jeansami, butami skórzanymi i przylegającym czarnym podkoszulkiem – a  idealny do tego w chłodniejsze dni czarny dzianinowy szalik.

Marynarka smokingowa w czarnym lub szarym  kolorze z czarnymi materiałowymi spodniami, klasyczną muchą i białą koszulą , a jako dodatek okulary albo czapka z daszkiem – to idealne przełamanie stylów na udaną imprezę

Zaproszenie, na którym jako dress code został zaznaczony BLACK TIE – to oficjalne wezwanie do założenia smokingu. BLACK TIE, albo w języku francuskim CRAVATE NOIRE oznacza w dosłownym tłumaczeniu  „czarny krawat”, chodzi jednak o czarną muchę, którą powinniśmy założyć do smokingu. W Niemczech smoking nazywa się też chętnie „małym garniturem na przyjęcia”. Smoking ma swoje początki w angielskich palarniach dla mężczyzn pod koniec XIX wieku. W Ameryce nazywa się go Tuxedo. Elegancki smoking: czarny, jednorzędowy z kołnierzem szalowym jest odpowiednim wyborem na spotkania towarzyskie – także w wersji dwurzędowej i w modnych wariantach kolorystycznych. Te nowe alternatywy smokingu są bardzo na czasie. Wielu Panów Młodych zakłada smoking jako garnitur ślubny.